sobota, 4 sierpnia 2012

Witaj przygodo!!! Czyli wakacyjny konkurs z nagrodami!

Lubię mieć przewodniki. Mamy ich już sporą kolekcję. Ostatnio dołączył przewodnik ,,Polska z dzieckiem'' czyli rodzinny przewodnik dla zmotoryzowanych. Przewodnik został wdany przez Wydawnictwo Pascal przy współpracy ze Škodą. Książka zawiera pomocne wskazówki dla rodziców podróżujących z dziećmi, które mogą okazać się zbawienne, zwłaszcza jeśli jesteście początkujący w tym temacie. Trochę już pisałam o wskazówkach dla rodziców tu. Podróż z dzieckiem to prawdziwe wyzwanie! Ale wracając do Przewodnika...to już nie pierwszy przewodnik Pascala jaki mamy. Lubię je za przejrzystość, podział na trasy i dokładny opis atrakcji. Warto jednak przed wyjazdem zrobić resarch w internecie, bo wiele rzeczy zmienia się na bieżąco, lub może uda nam się trafić na fajne wydarzenie/imprezę. Dodatkowo w przewodnikach dla dzieci są legendy, albo krótkie bajki związane z daną okolicą albo zabytkiem. Dzieciaki je uwielbiają, a Jasio już nie raz zabłysnął w szkole znajomością jakiejś staropolskiej legendy. Dzięki współpracy ze Škodą przewodnik został wzbogacony o wskazówki dotyczące najdogodniejszych tras dojazdowych , bezpieczeństwa podczas jazdy, zasad podróżowania z dzieckiem, czy porad jak jeździć ekonomicznie. Mój mąż tylko narzekał, że na mapie brak naszej nowej autostrady A2, no ale ja osobiście uwierzyłam w nią dopiero jak pierwszy raz nią jechałam, więc się nie dziwię:-) Z przewodników korzystamy nie tylko po to, by zaplanować weekendowy, czy wakacyjny wyjazd. Mamy je zawsze w podorędziu na wypadek, gdybyśmy będąc w trasie mijali warte odwiedzenia miejsce. A ponieważ tych miejsce w Polsce jest całe mnóstwo będziemy mieli co robić.

UWAGA KONKURS !!!

Do wygrania na moim blogu trzy przewodniki 
,,Polska z dzieckiem. Rodzinny przewodnik dla zmotoryzowanych''
Aby wygrać należy wymyślić zawołanie rodzinne którym powinna zaczynać się każda rodzinna wycieczka. A może macie już takie zawołanie? 
Aby wziąć udział w konkursie należy napisać w komentarzu poniżej tego posta swoje hasło. Jeśli nie macie swojego konta na blogerze, wpiszcie komentarz anonimowo i wpiszcie w treści komentarza swój pseudonim. 
Mile widziane jest linkowanie tego posta na waszych blogach lub wklejanie linka na Facebooku. 

Konkurs trwa do 12 sierpnia
Zapraszam do zabawy

Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze. Zwycięzców wyłoni nasze rodzinne jury. 
11 komentarzy:

 1. ooo już mam, może być tak
  "Śliwki w podróży, to dobrze wróży, przed siebie pędzimy, pół Polski zwiedzimy!!!"

  OdpowiedzUsuń
 2. My mamy takie zaczerpnięte z książek i filmów o przygodach Franklina "Na biwak z nami jedź,na biwak z nami jedź, hej hoo ruszać czas na biwak z nami jedź".
  Można je dowolnie modyfikować, w zależności od stuacji "do sklepu z nami jedź", "nad morze z nami jedź", "do babci z nami jedź", "na działkę z nami jedź" itp :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubimy podróże - małe i duże. Dalekie i bliskie - uwielbiamy je wszystkie!!! Raz, dwa ruszamy i przygodę zaczynamy! :)))
  pseudonim: Dunga

  OdpowiedzUsuń
 4. A może być coś w stylu "Elo, Koledzy jak tam dróżka?" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przygoda, przygoda każdej chwili szkoda, świat jest piękny z przygodami więc wyruszaj z nami:) zawsze to śpiewamy jak gdzieś wyjeżdzamy. Tak jak wy też lubimy rodzinne podróże, przygody, zwiedzanie i poznawanie fajnych miejsc w Polsce i nie tylko. Pozdrawiamy i do zobaczenia gdzieś w drodze. Monia

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej Ho przygoda czeka i woła nas z daleka!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy, proszę podać swój pseudonim:-)

   Usuń
 7. Picnic Tiiiiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeeee!!!

  KajaPiotrek :) - jako Podpis :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pakujemy walizeczki , zaczynamy dziś wycieczki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Moje zawołanie przed drogą: "Ktoś jeszcze siku? bo ruszam! "

  -Tele-

  OdpowiedzUsuń