poniedziałek, 29 marca 2010

Wiosenne ptaszki i porządki


Wiosnę czuć w powietrzu! I tym razem nie jest to aluzja do psich pozostałości na osiedlowych trawnikach. Pogoda coraz piekniejsza, pąki pękają na drzewach, a słońce obnaża zacieki i maziaje na moich oknach. Muchy zimujące w okiennych ramach przebudzają się do życia i latają lekko oszołomione po mieszkaniu. Mimo wszystko kocham wiosnę! Z tego powodu opanowała mnie pasja twórcza. Szyję wiosenne ptaszki, które mam zamiar rozdać znajomym, kilka juz wyleciało w liście daleko.  Ptaszki szyję z filcu, którego arkusze zakupiłam w sklepie z materiałami do rękodzieła, ale można  kupić je również w internecie.
Z filcu popelniłam już parę rzeczy, które pokażę wkrótce.
Przyznaję, że dzieci są jeszcze za małe na szycie ptaszków, chociaż chętnie obserwują co robię. Płaskie ptaszki lądują w listach, a wypchane (watoliną) służą za ozdoby, może przykleje je na okienne zacieki? Uszycie jednego ptaszka zajmuje mniej więcej 15 minut, no może pierwszy zajął mi więcej czasu...pamiętając moje przygody na zajęciach ZPT starałam go sobie nie przyszyć do spodni.
Żeby jednak dobrze ukierunkować dziecięcą energię i zapał , podczas gdy ja odstresowuję się szyjąc,skanalizowałam ją tak ...

Jak widać po minie, zadowolenie jest. Brat w tym czasie rozładowywał zmywarkę. Także kochani polecam szycie ptaszków!
Już wkrótce pojawią się skutki mojego kilkudniowego ślęcznie nad ksiązkami kucharskimi, czyli czekoladowo-pomarańczowy mazurek i pasztet z pistacjami.

5 komentarzy:

 1. Madzia,mam ndzieje,ze taki ladny, maly ptaszek rowniez u nas zawita.Pewnie bedzie mu ciezko,bo to troche daleko,ale taki dobrze umiesniony, w dobrej kondycji na wiosne pewnie da rade!

  OdpowiedzUsuń
 2. Marię do mnie na sprzątanie zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja za ptaszka bardzo diękuje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga sąsiadko!
  Bardzo dziękuję, za obdarowanie mnie pticą!Oby ta pasja twórcza nie opuściła Cię zbyt szybko....Liczę na więcej:) A małą czarownicę całuję czulę - wcalę się nie zdziwię jak wpadnie na pomysł i... poleci...(do sąsiadki po schodach na górę:)
  buziaczki, Monia

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne te ptaszki. Gdzie można kupić taki filc? Patrzyłam na allegro, ale tam jest tyle tego, że nie wiem czy dobry kupię.

  OdpowiedzUsuń